Mittelteatro 2024

Zaključila se je 29. izvedba

Ravnatelj Davide Clodig

Tudi letos je naša šola v ključnem sodelovanju z društvom Giovani al centro iz Čedada organizirala Mittelteatro dei ragazzi per i ragazzi. Revija, ki je bila že 29. po vrsti, je bila zelo dobro obiskana. Veliko je bilo predstav in dogodkov in udeležba občinstva je bila več kot zadovoljiva. Na odru gledališča Ristori je tako ali drugače nastopilo približno 1 200 mladih, ki so se izkazali v najrazličnejših umetniških oblikah.

Letos je bil poudarek na glasbi, zlasti na njenem poučevanju v šolah. Poleg konference, ki so se je udeležili AlessandroPace z Univerze v Vidmu, Alessandra Costaperaria s konservatorija v Vidmu, Mara Benvenuti iz Civiform-a, Andrea Corrediga in ravnatelja šole Davida Clodiga, so v spomin na profesorja Nina Specogna pripravili tudi koncert, na katerem sta sodelovala zbor Pod lipo (vodja Andrea Martinis) in pevski zbor Nediški puobi.

Naša šola je na letošnjem Mittelteatru sodelovala s projektom “Senjam beneške pesmi” v izvedbi srednješolskega pevskega zbora pod vodstvom profesorice Polone Tominec in z nastopom osnovne šole.

>Mittelteatro.it