40. obletnica dvojezične šole

Od 5. oktobra 2024 se bo začela serija dogodkov

Ravnatelj Davide Clodig

Praznovanje 40. obletnice dvojezične šole se bo začelo to soboto, 5. oktobra 2024.

V nekdanji cerkvi Sv. Marije bičanih v Čedadu bomo otvorilii razstavo „La scuola di Paolo – Pavlova šola“, posvečeno Pavlu Petričiču kot učitelju ter ustanovitvi naše šole. Razstava, ki smo jo pripravili v sodelovanju s Študijskim centrom Nediža in Kulturnim društvom Ivan Trinko, bo na ogled do 3. novembra.

Sledila bosta še dva dogodka.

V torek, 15. oktobra, nas bo obiskala predsednica Republike Slovenije Nataša Pirc Musar. Ob tej priložnosti je poleg različnih avtoritet iz sveta politike in šolstva napovedana tudi prisotnost predsednika dežele FVG Massimiliana Fedrige.

V četrtek, 17. oktobra ob 18. uri, je v šolskih prostorih predvidena konferenca, ki jo organiziramo v sodelovanju s SLORI-jem. Slovenski raziskovalni center je v preteklih mesecih izvedel anketo o bivših učencih. Večer bo priložnost, da s pomočjo uglednih gostov predstavimo in poglobimo rezultate tega dela.

Večstopenjska šola načrtuje še druge pobude, o katerih bodo v kratkem podane dodatne informacije.