Razredni sveti

Razredne svete sestavljajo razredni učitelji in predstavniki starši pod vodstvom ravnatelja ali njegovega nadomestnika

Kaj počne

Razredni sveti so kolektivni organi, v katerih se sestajajo učitelji, da načrtujejo in sproti evalvirajo vzgojno-didaktično delovanje.
V vsakem razrednem svetu sta dve pomembni osebi: koordinator in tajnik. Oddelčni svet vodi ravnatelj ali odgovorni učitelj, ki ga nadomesti (običajno koordinator).
Natančneje, razredni svet se ukvarja s splošnim napredkom razreda, se izraža o kakršnih koli eksperimentalnih projektih, ima nalogo oblikovati predloge učiteljskemu zboru v zvezi z vzgojno-didaktičnim delovanjem ter predlagati orodja in metode, s katerimi bi olajšali in izboljšali šolo. -družinski odnos in odnos med učitelji in učenci učinkovitejši.
Oddelčni svet izvaja svoje pristojnosti zlasti pri načrtovanju, vrednotenju in eksperimentiranju.
Zelo pomembna naloga razrednega sveta je priprava vzgojno-didaktičnega načrta, ki ga je treba pripraviti na prvih sejah, da se načrtuje šolsko leto z določitvijo vseh dejavnosti, ki jih nameravajo razredniki izvajati z učenci. , ki pojasnjuje metode, metodologijo, sredstva in orodja, v skladu z določili disciplinskih oddelkov in v skladu z navedbami v P.T.O.F. zavoda
Razredni svet oblikuje tudi predloge za sprejem učbenikov. Ti predlogi so predstavljeni akademskemu zboru, ki z ustrezno resolucijo sprejme učbenike.
V pristojnost razrednih svetov so tudi vzgojni ukrepi zoper učence, ki pomenijo izključitev iz šolske skupnosti za čas, krajši od petnajst dni.
Pri izvrševanju disciplinske pristojnosti mora razredni svet delovati v razširjeni sestavi na vse sestavne dele, torej tudi na učence in starše. Vzdržanost predstavnikov in posledično subrogacija pa sta nujna v primeru, da je v razrednem svetu kaznovani učenec ali starš slednjega.
Ob izključni prisotnosti učiteljev skrbi za izvajanje didaktičnega usklajevanja in medpredmetnih odnosov ter za periodično in končno evalvacijo študentov.

Oglejte si sestavo razrednih svetov

Organizacija in kontakti

Sedež

• naslov