Digitalni animator in team za inovacijo

Kaj počne

Nacionalni načrt za digitalno šolo, sprejet 27. 10. 2015, vsebuje projekt in načine uvajanja digitalnih inovacij v izobraževalni sektor, strateško točko, ki je predvidena in opredeljena v reformi z imenom Dobra šola.

Digitalni animator in team za inovacijo podpirata ravnatelja pri oblikovanju in izvajanju digitalnih inovacijskih projektov.

Njihovo delo je sestavljeno iz:

• interno usposabljanje: spodbujanje internega usposabljanja v šoli na področjih PNSD, z organizacijo učnih delavnic (ne da bi bil nujno trener), spodbujanje animacije in sodelovanja celotne šolske skupnosti v učnih dejavnostih, kot so tista, ki jih organizira prek središča za usposabljanje.
  • vključevanje šolske skupnosti: spodbujajte udeležbo in spodbujajte protagonizem učencev pri organizaciji delavnic in drugih dejavnosti, vključno s strukturiranimi, na teme PNSD, tudi prek usposabljanj, odprtih za družine in druge lokalne akterje, za ustvarjanje skupne digitalne kulture.
  • ustvarjanje inovativnih rešitev: prepoznavanje trajnostnih metodoloških in tehnoloških rešitev za razširjanje v šolskem okolju, skladno z analizo potreb šole, tudi v sinergiji z dejavnostmi tehnične pomoči, ki jih izvajajo druge osebe.

Organizacija in kontakti

Odvisno od

Odgovorna oseba

Osebje