PagoPA

Za modernejšo, preglednejšo, enostavnejšo administracijo

Kaj je to

S Pago In Rete, centralizirano storitvijo za elektronska plačila Ministrstva za izobraževanje in zasluge, integrirano s sistemom pagoPA, ki vam omogoča plačilo:

• pristojbine in prispevke, ki jih šole zahtevajo od učencev za plačane učne in izvenšolske dejavnosti, kot so vodeni ogledi, izobraževalni izleti, samostojne menze
  • prispevke, ki jih šola zahteva od šolskega osebja, na primer dodatno zavarovanje
  • prispevke, zahtevane od drugih subjektov, kot so na primer negovalci
  • vse prispevke v korist ministrstva, kot so na primer upravniške pravice za udeležbo na tekmovanjih.

Na otrokovo ime boste lahko izvedli plačila za vsa obvestila o digitalnem plačilu, o katerih vas je (po e-pošti) obvestila šola, ki jo obiskuje, ali pa prostovoljno plačali za vsak razlog za elektronsko plačevanje, ki ga šole oz. ministrstvo naredilo izvršljivo prek Pago In Rete.

Z dostopom z računalnikom, tablico, pametnim telefonom se lahko odločite za takojšnje spletno plačilo s kreditno kartico, direktno bremenitvijo (ali drugimi načini plačila) ali za plačilo v trafikah, pooblaščenih bančnih poslovalnicah, poštah ali drugih ponudnikih plačilnih storitev (PSP), s prenosom plačilnega dokumenta, ki ga pripravi sistem in prikazuje QR-kodo ter PA Postal Bulletin.

Poleg izvajanja plačil vam Pago In Rete prikaže vsa možna plačila, vas obvesti o vsakem novem plačilu, ki ga zahtevajo šole, vam zagotovi elektronske račune in potrdila, veljavna za davčne namene za vsa opravljena elektronska plačila.

Namen storitve

Platforma za elektronsko plačevanje vseh storitev

Kako dostopati do storitve

Za dostop do storitve Pago In Rete kliknite na spodnjo povezavo "PRIJAVA".
Na podlagi zakonske uredbe z dne 16. julija 2020 (Uredba o poenostavitvah) se lahko prijavite z:

• vašo digitalno identiteto SPID (Public Digital Identity System).
  • vašo elektronsko osebno izkaznico (CIE)
  • vaša pooblastila, ki jih je izdalo ministrstvo (na primer pooblastila, ki ste jih že uporabili za vpis vašega otroka) do naravnega poteka, v vsakem primeru pa najkasneje do 30. septembra 2021.

Če ste polnoletni in nimate poverilnic SPID, lahko izveste, kako jih pridobite tukaj. Če še niste polnoletni in zato ne morete imeti digitalne identitete SPID, lahko s klikom na povezavo »Registracija« še vedno pridobite poverilnice za dostop, ki jih izda ministrstvo.

Samo ob prvem dostopu do plačilne storitve boste pozvani k predhodnemu sprejetju pogojev zasebnosti.

Postopki, povezani z izidom

Platforma za elektronsko plačevanje vseh storitev

Spletna storitev

Prostori, kjer se ponuja storitev