VRTEC

Pomladni oddelek

V sklopu vrtca deluje pomladni oddelek, ki je namenjen otrokom med 24 in 36 meseci starosti.

Codice Meccanografico: UDAA834014

Kaj počne

Oddelek, ki ima isti urnik kot vrtec, lahko sprejme do 10 otrok. V njem delata dve vzgojiteljici, ki skrbita za didaktično dejavnost, za sprejemanje otrok, za vodenje in usmerjanje spontane igre in delavnic, za osebno higieno in popoldanski počitek.

Pomladni oddelek sprejema dečke in deklice in na osnovi premišljenega načrta želi ponuditi pot kognitivnega, čustvenega in socializacijskega razvoja, ki je tako zastavljena, da upošteva potrebe vsakega posameznika. Preko tega učnega procesa pripomore tudi k utrjevanju osebne identitete, samostojnosti ter otrokovih splošnih kompetenc:

• PODPIRA RAZVOJ OSEBNE IN DRUŽBENE IDENTITETE v telesnem, umskem in psihološkem smislu, da bo otrok lahko zaupal v lastne zmožnosti, postal samozavesten in radoveden, da se bo naučil sporočati in nadzorovati svoje občutke in čustvena stanja ter obenem razumel čustva ostalih;
  • SPODBUJA IZGRADNJO SAMOSTOJNOSTI, tako da bo otrok nadziral lastne osebne sposobnosti (motorične in praktične) in si utrjeval zmožnost udejajanja izbir, se uril v odnosih z drugimi, z okoljem in s tem, kar ga obkroža;
  • RAZVIJA KOMPETENCE, tako da bo otrok pridobival tiste sposobnosti in veščine, ki mu omogočajo, da utrjuje spretnosti in znanja iz področja izkušenj.

Storitve

Študijska smer

Storitve, za katere je odgovorna struktura

Organizacija in kontakti