Zavodski svet

Kaj počne

Vloga Zavodski svet je povezana s funkcijami upravljanja in administracije zavoda, pristojnosti odločanja, ki jih urejajo predpisi.
Ta kolegijski organ sestavljajo vsi sestavni deli šole: učitelji, starši, dijaki in administrativno osebje, in sicer od 14 do 19 sestavnih delov glede na vpisane učence. Vsi starši (oče in mati) imajo volilno pravico za izvolitev svojih predstavnikov v te organe in pravico predlagati za izvolitev ima vsak starš. Volitve v svete šol so vsaka tri leta.
Natančneje, CdI opravlja naslednje naloge:

• odobri PTOF;
  • potrjuje proračun in zaključni račun;
  • sprejema pravilnik zavoda;
  • odloča in potrjuje konzerviranje ali obnovo tehnično-znanstvene opreme in učnih pripomočkov;
  • odloča o šolskem koledarju;
  • načrtuje obšolske in medšolske dejavnosti, kulturne dejavnosti, poučne izlete in rekreacijske dejavnosti s posebnim izobraževalnim pomena;
  • spodbuja odnose, sodelovanje in izmenjavo izkušenj z drugimi šolami;
  • ureja uporabo šolskih prostorov zunanjih subjektov;
  • sprejema pobude za zdravstveno vzgojo;
  • izvoli izvršni odbor.

Organizacija in kontakti

Odvisno od

Odgovorna oseba